-
21st Mayıs 2010

Peygamberler Dışında Allah ile Konuşma İddiası Hezeyandır

posted in VIDEOLAR |

Peygamberler Dışında Allah ile Konuşma İddiası Hezeyandır

Videoda Evrenesoğlu`nun Allah ile iletişime geçme hareketi kadar, 16 yaşındaki müridinin sorduğu soru da dikkat çekiyor. Yeni ve genç müridin Evrenesoğlu`na sorduğu soru şöyle: `Sevgili Mehdi Efendimiz. Ben 16 yaşındayım. Rotherdam konferansında tabii oldum. Şu an edebi bir zikirdeyim ve zikrimi zevkle çekiyorum. Ama yine de de içimde bir şüphe var; tabiyetim geçerli oldu mu? diye. Henüz namaza başlamadım ama zikrimi aksatmadan her gün çekiyorum. Efendimiz lütfen bana cevap verebilir misiniz, tabiyetim kabul olmuş mu diye.`

Evrenesoğlu müridinin sorusuna cevap vermek için sözde vahiy bekliyor, 10 saniye sonra da `Ihhh` diye irkilip gelen cevabı iletiyor. Allah ile konuştuğunu ve kendisinin Allah`ın Rasülü olduğunu iddia eden Evrenesoğlu, 16 yaşındaki bir müridinin kendisine yönelttiği, `Size tabiyetim kabul oldu mu?` şeklindeki soruya kameralar önünde `vahiy alıyor gibi` yaparak cevap veriyor.

`IHHH` DEDİ CEVABI VERDİ

Aralarına yeni katılan genç müridinin sorusuna, `bilmiyoruz` diye cevap verdikten sonra oturduğue yerde kafasını öne eğip 10 saniye kadar bekledikten sonra irkilerek doğrulan Evrenesoğlu, `Evet evladım tabiyetin kabul olmuş.` şeklinde yanıtlıyor.

 

İskender Evrenesoğlu, 29 Kasım 1933 tarihinde İznik’te dünyaya gelmiştir.

İlk, orta ve Lise tahsilini Bursa’da tamamlamıştır. Üniversiteyi ise İstanbul Yüksek Ekonomi ve Ticaret Okulunda okumuş ve Banka ve Muhasebe bölümünden mezun olmuştur. Kamu İktisadi Teşekkülleri, Türkiye Vakıflar Bankası ve Devlet Planlama Teşkilatında müfettişlik, müdürlük ve uzmanlık görevlerinde bulunmuştur.

Vakıflar Bankasında müfettişlik görevi yaparken ilk mürşidi Azerbaycan’lı Dayı Bey ile tasavvufa ilk adımını atmıştır. Daha sonra Dayı Bey’in vefatı üzerine hacet namazı kılarak yeni mürşidi Muhammed Raşit Hazretlerine tabi olmuştur. 1976 yılında irşad görevine başladığını ve 1986 yılında Allah katında yapılan güya bir tören sonrasında Allah tarafından kendisine Mehdilik verildiğini iddia etmektedir.

This entry was posted on Cuma, Mayıs 21st, 2010 at 15:13 and is filed under VIDEOLAR. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Yorum Yaz