-
26th Mayıs 2010

İsra_Miraç Nedir, Mescid-i Aksa Kudüs’te midir?

posted in VIDEOLAR |

Hz Muhammed göğe yükseldi mi?

Göğe yükselmek ne demektir?

Göğe yükselmeyi hangi anlayış savunmaktadır?

Allah’ı gördü mü?

“Allah’ı görmek” ifadesi, Allah’ı somutlaştırma ve O’na yön belirleme gibi sorunları getirince, Allah’ın benzemezliği ilkesi çiğnenmiş olmaz mı?

Miraç hadisesinin dayanakları nedir?

Namazı 50 vakitten 5 vakte düşürene kadar Allah ile pazarlık mı yaptı?

Bu konuda ona Hz Musa akıl mı verdi?

Bu iddialar ne derece doğrudur?

Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır, 1951’de Erzurum/Tortum’da doğdu. 1976’da Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesini bitirdi. Temmuz 1976’dan 1997’ye kadar İstanbul Müftülüğünde Müftü yardımcısı ve Uzman olarak çalıştı. Bu süre içinde Fetva Kurulu Başkanlığını ve Şer’iye Sicilleri Arşivi yöneticiliğini yaptı. 1987’de İslam İktisadıyla ilgili çalışmalarıyla da Kelam ve İslam Hukuku dalında Doçent oldu. 1993’te Süleymaniye Vakfı’nı kurdu. 2003 yılında ise İslam Hukuku Profesörü oldu. Arapça, Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Eserleri: Kur’an Işığında Aracılık ve Şirk, Kur’an Işığında Tarikatçılığa Bakış, Din ve Devlet İlişkileri Teokrasi ve Laiklik, Duada Evliyayı Aracı Koyma ve Şirk, Kur’an Işığında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar gibi çok sayıda kitabı vardır.

This entry was posted on Çarşamba, Mayıs 26th, 2010 at 11:04 and is filed under VIDEOLAR. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Yorum Yaz