-
21st Mayıs 2010

Hz Peygamberin Teri, Tükrüğü ve Saçları Kutsal mıdır?

posted in VIDEOLAR |

 

Hz Peygamberin Teri, Tükrüğü ve Saçları Kutsal mıdır?

Allah’ın dini, Hz. Peygamber’in terini ve tükürüğünü kutsamak değildir. Hz. Muhammed’in arkadaşları, Peygamber’in giysisinden bir parça almak için elbisesini parçaladıkları, Hz. Peygamber saçını insanlara dağıttığı, Peygamber’in abdest suyunu yere düşmesin diye avuçlayıp içtikleri sözü koca bir yalandır.

Tüm bunlar Peygamber’e büyük bir saygısızlıktır.

Peygamberler, dünyanın en önemli insanlarıdır. Onların hatıratları da değerlidir. Ancak Peygamber’in terinin, tükürüğünün, saçlarının, kestiği tırnaklarının, giydiği elbiselerinin bereket getireceğini, onlara dokunanların cehennemden korunacağını ya da onlarda ilahi güç olduğunu iddia etmek, büyük bir iftiradır. Peygamberler, hayatlarını, putlaştırmanın her türüne karşı mücadeleye adamışlardır.

Peygamberler sıklıkla şunu söylemişlerdir: “De ki: ‘Ben de sizin gibi (sizin benzeriniz) bir beşerim (biyolojik özellikleri olan insan).” (18Kehf: 110; 41Fussilet: 6)

Peygamberlere ait bile olsa, yapay kutsallaştırmaları Hz. Peygamber’in de tasvip etmediğini dile getirenleri dindışı ilan etmek kimin haddine?

This entry was posted on Cuma, Mayıs 21st, 2010 at 12:25 and is filed under VIDEOLAR. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Yorum Yaz