-
3rd Ekim 2008

Kur’an Işığında Aracılık ve Şirk-Prof. Abdülaziz Bayındır

posted in KİTAPLAR |

Kur’an Işığında Aracılık ve Şirk-Prof. Abdülaziz Bayındır
Bu kitabın amacı, iyi müslüman olmak için yola çıkanların kolayca düştüğü tuzakları, Kur’ân ışığında ortaya çıkarmak ve uyarılar yapmaktır. Bizim hatalarımızı görenlerin de aynı şekilde bizi uyarmasını bekliyoruz.
http://www.suleymaniyevakfi.org/modules/kitaplar/images/shots/aracilikvesirk.jpgGerçeği anlamak kolay, kabul etmek zordur. Allah Teâlâ şöyle buyurur:
“Bir cemaati yola getirdikten sonra, neden sakınacaklarını açıkça kendilerine bildirmeden Allah’ın onları yoldan çıkarma ihtimali yoktur.” (Tevbe 9/115)
“Allah’a karşı yalan uyduran, ya da o gerçek kendisine gelince ona karşı yalan söyleyip durandan daha zalim kim olabilir? O nankörler için Cehennem’de yer mi yok? (Allah diyor ki;) Her kim bizim uğrumuzda gayret gösterirse onları kesinkes yollarımıza sokarız. Allah, kuşkusuz iyi davrananlarla beraberdir”. (Ankebût 29/68-69) (Süleymaniye Vakfı Yayınları)

http://www.suleymaniyevakfi.org/modules/kitaplar/viewcat.php?cid=1

This entry was posted on Cuma, Ekim 3rd, 2008 at 13:27 and is filed under KİTAPLAR. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Yorum Yaz