-
3rd Ekim 2008

Küçük Şeyler- Prof. ÜSTÜN DÖKMEN

posted in KİTAPLAR |

Küçük Şeyler- Prof. ÜSTÜN DÖKMEN
http://www.nadirkitap.com/upload/Kitap_20080925233523_718_11.jpg  "Küçük şeyler", üzerinde durup düşündükçe çoğalıyor, genişleyip derinleşiyor. Böyle olması da doğal olmalı. Yaşam da bir uçtan diğerine küçük şeylerden oluşmuyor mu? "Dostlarım" diyor yazar; Küçük şeyleri, küçümsemeyin, fazla da önem vermeyin. Küçük şeylere hakkını verin. Küçük şeylere hakkını vermek, yaşama hakkını vermektir. Eğer siz yaşama hakkını verirseniz, Yaşam da size hakkını verir.

 

http://www.kitapalemi.com/temp_resim/58333_85_0_other_kckseylr2.jpg Ve hayatlarımızda büyük yer tuttuğu halde, bir türlü dilimiz varıp da adlandıramadığımız davranış biçimlerine, tuzağına düştüğümüz yaklaşımlara adlarını koyarak ışık tutuyor. "Suflörlü yaşam", "tulumbacılık sendromu", "psikolojik düğümlerden kurtulmak" der, dediğini de akıcı, hayatın içinden diliyle açıklarken okuru alıp götürüyor. Küçük Şeyler 2’de Üstün Dökmen, düğümlerimize, bizi düğüm olmaya sürükleyen yaklaşımlara parmak basmakla kalmıyor, çözüm yolları ve teknikler de sunuyor…  (Sistem yayıncılık)

This entry was posted on Cuma, Ekim 3rd, 2008 at 13:47 and is filed under KİTAPLAR. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Yorum Yaz