-
3rd Ekim 2008

Duada Evliyayı Aracı Koyma ve Şirk- Prof. Abdülaziz Bayındır

posted in KİTAPLAR |

Duada Evliyayı Aracı Koyma ve Şirk- Prof. Abdülaziz Bayındır
Tuzağın önüne hoş şeyler konur. Din büyükleri bu konuda bulunmaz bir malzemedir. Tuzağın iki bü-yük engeli akıl ve Kur’an’dır. Engelleri aşmak için duygusallhttp://www.suleymaniyevakfi.org/modules/kitaplar/images/shots/evliya.jpg ık öne alınır. Dinin akıl değil, bir gönül işi olduğu söylenir. Bu, insanları, Kur’an’ı anlayamayacakları yalanına inandırmayı kolaylaştırır. Artık önlerine hangi ayet konsa görmezlik¬ten gelirler. Kendi özgüvenleri kaybolur. Üstlerine pislikler yığıl-maya başlar (Yunus 10/100). Şeytanlar başlarını sarar, onlarla yakın arka¬daş olurlar. Doğru yolla ilişkileri kesilir ama kendilerini o yolun ortasında sanırlar (Zuhruf 43/36 37).
Bu kitapçığın amacı, iyi müslüman olmak için yola koyulan büyük bir kitlenin kolayca düştüğü bu tu-zakları, Kur’an ayetleri ışığında ortaya çıkarmak ve gerekli uyarıyı yapmaktır. (Süleymaniye Vakfı Yayınları)

This entry was posted on Cuma, Ekim 3rd, 2008 at 13:31 and is filed under KİTAPLAR. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Yorum Yaz