-
21st Mayıs 2010

Tarikat kurucusu Abdulkadir Geylani ölüleri mi diriltti?

posted in VIDEOLAR |

 

 

ALLAH’TAN BAŞKA, NE PEYGAMBERLER NE DE DİĞER İNSANLAR KABİRDEN İNSANLARI DİRİLTİP ÇIKARAMAZLAR

Allah’ın dini peygamberleri üstünlük yarışına sokma gibi amaç peşinde değildir. Böyle bir densizliği, başka din mensupları yapabilirler. Kabirden bir insanı diriltmek ancak Allah’ın yapabileceği bir iştir. Bu ise, Kıyamet günü gerçekleşecektir. Ne yazık ki tarikat menkıbelerinde ve gündemlerinde böyle söylemler önemli bir yer tutmuştur. Keramet adı altında pir, şeyh, gavs, abdal, derviş, fakir diye adlandırdıkları kişilere yalnızca Allah’a ait özellikler yakıştırılmıştır. Videoda görüldüğü gibi, Hz. Muhammed’in yapmadığı, yapamacağı bir eylemi Abdulkadir Geylani diye bilinen tarikat önderinde ölüyü dirilterek ona, gaybı bilme (kolunun yakasında Cennet ce Cehennem’i gösterebilme) ve ölüyü kabirden çıkarabilme gücünün olduğu vehmedilmiştir; peygamberlerin bile sahip olmadığı bir güç ve yetkiye sahip olduğu ortaya konmuştur.

This entry was posted on Cuma, Mayıs 21st, 2010 at 11:14 and is filed under VIDEOLAR. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

There are currently 2 responses to “Tarikat kurucusu Abdulkadir Geylani ölüleri mi diriltti?”

Why not let us know what you think by adding your own comment! Your opinion is as valid as anyone elses, so come on... let us know what you think.

 1. 1 On Temmuz 17th, 2011, Kul said:

  güzel kardeşim ölüyü geylani diriltmiyor,denizi Hz.Musa yarmıyor,ayı peygamberimiz(s.a.v) yarmıyor Allah yarıyor.Bunlar sadece Allah’ın kulları vasıtasıyla gösterdiği mucizeler ve kerametlerdir.
  Soru gayet açık ve net.Allah dilese ölüyü bir kulunun duasıyla diriltemez mi?Kur’an ı açıp örneğini bir kaç yerde görebilirsiniz.Fazla söze gerek yok.Allah iman selameti nasip eylesin.Amin.

 2. 2 On Temmuz 18th, 2011, admin said:

  Allah’ın dilemesi ve Allah’ın gücü üzerinden delil getirilmesi hem vahiyde bildirilen ilkelere aykırıdır, hem de geçmişteki din bilginleri böyle bir temellendirmeyi doğru bulmamışlardır. Allah her şeyi dileyebilir, ancak her şeyden razı olmaz. Yine Allah’ın her şeye gücü yeter. Ancak ilahi kitapta söz verdiğine aykırı davranmaz. Örneğin, dürüst inananlara yardım edeceğine ve şirk koşanları cennete koymayacağına söz vermiştir. Allah sözünden caymaz. Hayat veren ve öldüren yalnızca Allah’tır. Dualarına karşılık veren de yalnızca Allah’tır.
  Saygılar,
  ErdemYolu

Yorum Yaz