-
21st Mayıs 2010

Hz Muhammed Allah’a Eşit midir?

posted in VIDEOLAR |

<

 

 

BAYRAM ALİ ÖZTÜRK:
 

 

 

“Muhammed Mustafa ona ben güneş diyemem güneş batar,
Muhammed Mustafa (S.A.V.) su diyemem su durdu mu kokar ,
Muhammed Mustafa ekmek diyemem ekmek durdu mu bayatlar ,

Muhammed Mustafa çok leziz bir yemek diyemem çünkü yemek durdu mu ekşir.
Muhammed Mustafa nın müşebbihi (benzeri benzetilebileceği) yoktur.
Muhammed Mustafa Muhammed Mustafa’nın benzetilebileceği hiçbir bir varlık yoktur.
İmam Rabbaninin (K.S.) buyurduğu gibi MUHAMMED MUSTAFA EŞİTTİR ALLAH bir eti ve kemiği var farklı olarak o kadar…”
BAYRAM ALİ ÖZTÜRK KİMDİR?
 

 

Bayram Ali Öztürk, 1952’de Trabzon’nun Of İlçesi’nde doğdu. Çocukluğu Adapazarı’nda geçen Bayram Hoca, Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Farsça, Arapça, Osmanlıca, İngilizce ve Fransızca bilen Bayram Hoca, hukuk eğitimi de aldı. İmam Rabbani’nin mektuplarından oluşan ‘Mektubat-ı Rabbani’ kitabını ezbere bilen ve her pazar sabahı İsmailağa Camii’nde sohbet veren Bayram Ali Öztürk’ün bir oğlu, iki de kızı bulunuyor.
Bayram Ali Öztürk, Cübbeli Ahmet hocayla birlikte Nakşibendi tarikatına, Fatih’teki Mahmud Efendinin dergahına mensuptu. Mahmud Efendi ona çok değer verirdi.
Sultan Selim Camii’nde Pazar sabahları namazdan sonra yıllarca ders olarak İmam-ı Rabbani’nin “Mektubat”ını okuttu ve yorumladı. Bir ara haftanın her günü sabah namazlarından sonra İsmailağa Camii’nde de “Mektubat” dersleri vermişti.

Bayram Hoca, İmam-ı Rabbani Hazretleri’nden bahsederken kendisini, Onun adını ağzına almaya layık görmez, ismini telaffuz etme yerine “Sultan” kelimesini kullanırdı. Mektubat derslerinde zamanla o derece uzmanlaştı ki bir çok hocanın okumaya dahi cesaret edemediği mektupları kürsüde şerhetti. Bu yönü “Mektubatçı Bayram Hoca” diye tanımasına yol açtı.

Bayram Hoca iyi bir vaiz olmasının yanı sıra tahkik ehli bir ilim adamıydı. Seçiciydi; her bulduğu kitabı okutmaz, her gördüğü meseleyi anlatmazdı. Bu yüzden muhatapları sözlerini senet gibi güvenilir kabul ederdi. Söylenmesi gereken hakikatleri anlatmaktan da çekinmezdi. Bu yüzden son yılları hayli sıkıntılı geçmişti. Takdir belgeleriyle onurlandırılması gerekirken cami cami sürüldü.

Bir gün Fatih’te ikibinden fazla kişinin hazır bulunduğu bir camide teravih öncesinde vaaz ediyordu. O geceki konuşmasında Osmanlı Devleti’nden bahsediyor, Çanakkale başta olmak üzere diğer cephelerde tahakkuk eden Allah Resulünün manevi yardımlarını anlatıyordu. Konuşurken ifadeler boğazında düğümleniyor, belli bir süre sonra kendini toparlayıp gür sesiyle “Cemaat! Bu topraklara sahip çıkın!” ifadesini tekrar ediyordu. (ÇOK ACIDIR Kİ MEKKE MÜŞRİKLERİ BİLE KİMSEYİ ALLAH‘A EŞİT GÖRMÜYORLARDI.)

 

 

 

This entry was posted on Cuma, Mayıs 21st, 2010 at 10:00 and is filed under VIDEOLAR. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

There are currently 2 responses to “Hz Muhammed Allah’a Eşit midir?”

Why not let us know what you think by adding your own comment! Your opinion is as valid as anyone elses, so come on... let us know what you think.

  1. 1 On Temmuz 27th, 2011, oflu hoca said:

    NİSA SURESİ/ 48: Allah kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz; bundan başkasını dilediğii kimse için bağışlar. Allah’a ortak koşan kimse büyük bir günah ile iftira etmiş olur.

    NİSA SURESİ / 116: Allah kendisine ortak koşulmasını elbette bağışlamaz. Ondan başka günahları dilediği kişi için bağışlar. Kim Allah’a ortak koşarsa büsbütün sapıtmıştır.

  2. 2 On Şubat 6th, 2019, Kuran müslümanı said:

    Ne zaman ve nerede söyledi acaba bunu? Hangi yılda böyle şirk koştu? Videoyu paylaşırken lazım oluyorda o yüzden sordum. Bilen varsa söylesin lütfen.

Yorum Yaz